Nový začátek ... (naší farnosti)

26. 1. 2012 20:05
Rubrika: Vše možné

Moje farnost, jak by se vlastně dala charakterizovat???

Menší farnost, poblíž Opavy, kde se přes 20 let nic nedělo. Místní zde stále "duchovně" žili jako za komunistů. Nikdo se o nic a o nikoho nestaral. Až jednou před 18. lety jsem se narodila já.

Nikdo při mém křestu netušil, že budu měnit dějiny farnosti. Nikdo to nevěděl ani při mém prvním svatém přijímání. A nikdo to dokonce netušil ani při mém biřmování. Ale já už při biřmování tušila, že po mě Pán chce, abych změnila farnost. Tušila jsem to už o pár měsíců dříve, kdy mě popostrčil náš tehdejší kněz (dnes už u nás bohužel neslouží).

 

A tak jsem se do toho pustila. Po dlouhém domlouvání se mi podařilo u nás založit SCHOLU. Dnes jsme měli první zkoušku, ale jelikož u nás nikdy nic podobného nebylo, tak jsme se sešly jen 4. Ale i ty další 3 holky, mi "vlily do žil" další sílu, že má cenu v tom pokračovat. Tak uvidíme za týden, a já stále doufám, že to nezkončí na číslovce 4, ale budeme se stále rozrůstat.

Byl to pro mě zázrak, že se mi něco takového vůbec podařilo.  Že rovna mě dal Pán sílu a právo na to, aby mi místní pomalu začali říkat "Hybatel" (Animátor).

Za to vše děkuji z celého srdce Našemu Pánu, že mi posílal na pomoc svého Svatého Ducha a taky všem, kteří se (byť nevědomě) podíleli na tom, aby u nás mohla schola vzniknout.

Děkuji Vám všem.

Zobrazeno 1682×

Komentáře

katherina

Scházíme se pravidelně každou středu vždy na hodinu ... do scholy nás chodí zhruba 8 a pan farář nás moc podporuje ... taky se "rozrostly" nase ministrantské řady ... k původním 2 ministrantům se přidali další 3 ... takže jsem se svou prací ve farnosti více než spokojená :)

Asterix

To je fajn, a jsem tomu rád :)-

Zobrazit 15 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio